-
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O mně

Představení

379_VladkaProchazkova_3.jpgJmenuji se Vlaďka Procházková, letos jsem oslavila 47 narozeniny, jsem podruhé vdaná, mám 18letého syna a bydlím už pár let v Plzni na Doubravce. 

Jóga je pro mě styl života. Není to jen cvičení, je to propojení ducha a mysli, je to způsob jak dýchám, jak se chovám k sobě a k ostatním. Kundaliní jóga je nazývána také jógou vědomí a to přesně ji vystihuje. Vede nás k vědomému životu v harmonii, ve zdraví a v radosti. Můžete ke mě přijít na skupinové lekce jógy pro začátečníky i pokročilé, individuální lekce a jógovou terapii a masáže v Centru Bezovka.

Jógu praktikuji od roku 2014, kdy mě k ní přivedly duševní problémy zapříčiněné sledem nepříjemných událostí v mém životě. Díky tomu jsem si oslabila zdraví natolik, že jsem skončila s velkými bolestmi bederní páteře. Byla jsem vyčerpaná, bez energie, úzkostná a zraněná. A praktikování jógy mě během docela krátké doby přivedlo do úplně opačné energie. Bolesti zad a podbřišku pravidelným cvičením zmizely za několik týdnů.. Také se mi velmi brzy vrátila energie a radost do života. Účinky jógových sestav, meditací, dechových technik a manter mají doslova zázračné účinky. Kdo nevěří, přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži na některou z mých lekcí. 

48_VladkaProchazkova_2.jpg

Moje osobní zkušenost s praktikováním jógy mě dovedla také k zásadnímu životnímu kroku opustit dosavadní zaměstnání a stát se instruktorkou jógy a terapeutkou. Mým posláním je učit jógu ostatní, aby každý mohl zjistit, že lze žít šťastný život bez bolestí. Nemoc  je odrazem toho, co jsme prožili v minulosti a jak hluboké rýhy to v našich tělech zanechalo. Také jak jsme na tom se sebeláskou, jak cítíme své tělo a jak se k němu (tedy sami k sobě) chováme a pečujeme o sebe. Jak tím pádem dovolíme také ostatním, aby k nám přistupovali. Jóga vede ke zpomalení, celkovému zcitlivění a pozornému vnímání sebe sama: svého těla, svých pocitů, co potřebujeme a pomáhá nám tak najít a uvědomit si podstatu svých problémů a učí nás věnovat se sobě žádoucím způsobem.

Po fyzické stránce jde v této józe o celkem jednoduchá cvičení, která zvládne téměř každý a důležité je provádět cvičení pravidelně, technicky správně a v souladu se svým dechem. Ve škole Systém jógy v denním životě jsem si znalosti kundaliní jógy rozšířila o další styly jógy, jako je např. aštanga jóga, hatha jóga, dále jsem se učila jógu pro fascie, hormonální jógu a terapeutickou jógu a také tyto styly do své praxe podle potřeby zařazuji. Používám to, co mám vyzkoušené a ověřené v praxi, že funguje a lekce vždy přizpůsobuji zúčastněným. Na individuálních lekcích se věnuji klientovi dalo by se říci jako lékař pacientovi. Nejdříve si spolu sedneme a popovídáme, tedy uděláme anamnézu. Potom provedu vyšetření, tzn. podrobnou prohlídku aktuálního stavu držení těla, v jakém stavu jsou svaly, kůže apod. Na jejím základě objasníme příčiny problémů a domluvíme se na terapii - čím začneme, jak budeme pokračovat. Každý potřebuje opravdu něco jiného: někdo se učí nejprve dýchat, někdo začne cvičit, někoho opečuji nejdříve na lehátku (od reflexní masáže nohou až po masáž hlavy, terapie tělovými svícemi, meditačními mísami, atd.), někdy je vhodná spolupráce s dalšími kolegy z Centra Bezovka - s psycholožkou, lékárnou, biorezonanční terapie Bicom, kraniosakrální biodynamika, výživové poradenství.

75_VladkaProchazkova_3.jpg

S pravidelným cvičením jógy přijde časem další posun sám od sebe, protože naše tělo je spojená nádoba. Nejsme jen hmota, ale hlavně jsme energie, pocity, emoce a to je to, co naše fyzické tělo oživuje a dává tak podstatnou chuť našemu životu a našim vztahům.

V současné době nabízím kurzy, lekce, semináře a individuální terapie na míru vč. masáží, tejpování apod. Každému klientovi se věnuji individuálně podle jeho aktuální potřeby - někdo potřebuje pomoci s určitým zdravotním problémem, někdo chce pomoci ulevit od starostí a zahlcené hlavy, jiný se chce naučit správně dýchat a provádět dokonaleji jednotlivé ásany a krije, někdo si chce odpočinout a uvolnit záda masáží, někdo chce pomoci od určitých bolestí, další má zájem naučit se meditovat a někdo další např. jen nemá čas a chuť na skupinové lekce a tak je rád, že má možnost být se mnou o samotě a získat jistotu a praxi ve cvičení jógy beze svědků. Soukromé lekce jógy probíhají v plzeňském celostním Centru Bezovka, které je mým pracovním domovem.  Pokud máte o individuální lekce zájem napište mi

Vladka Prochazkova 2.jpg

Mou další láskou je cestování. Organizuji individuální poznávací jógové kurzy na krásných, spirituálních místech. Cesty za poznáním jiných kultur nám dokáží otevřít oči. Jakmile se z takové cesty vrátíme, zjistíme, že se změnil náš náhled na svět i na život. Při takovém cestování poznáváme do hloubky jiné kultury a při tom také sami sebe. A to je stejné, jako při lekcích jógy. Cesta k sobě, do svého nitra může nastat právě v úplně jiném prostředí, protože jsme se vytrhli ze zajetých vzorců a vypnuli autopilota domácího prostředí. A to je pak někdy jízda!