Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O mně

Představení

Jmenuji se Vlaďka Procházková, je mi 45 let, jsem podruhé vdaná, mám 17-ti letého syna a bydlím už pár let v Plzni na Doubravce. Jóga je pro mě styl života. Není to jen cvičení, je to propojení ducha a mysli, je to způsob jak dýchám, jak se chovám k sobě a k ostatním. Kundaliní jóga je nazývána také jógou vědomí a to přesně ji vystihuje. Vede nás k vědomému životu v harmonii, ve zdraví a v radosti. Nabízím skupinové lekce jógy pro začátečníky i pokročilé, individuální lekce a jógovou terapii v Centru Bezovka.

Praktikuji ji od roku 2014, kdy mě k ní přivedly duševní problémy zapříčiněné sledem nepříjemných událostí v mém životě: rozpadem manželství a střídavou péčí o syna a nepovedenými IVF pokusy. Díky tomu jsem si oslabila zdraví natolik, že jsem skončila s velkými bolestmi bederní páteře a s akutní endometriózou. Byla jsem vyčerpaná, bez energie, úzkostná a zraněná. A praktikování jógy mě během krátké doby přivedlo do úplně opačné energie. Bolesti zad a podbřišku pravidelným cvičením zmizely za několik týdnů, na gynekologickou operaci jsem do této doby nenastoupila a cítím se čím dál lépe. Také se mi velmi brzy vrátila energie a radost do života. Účinky jógových sestav, meditací, dechových technik a manter mají doslova zázračné účinky. Kdo nevěří, přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži na některou z mých lekcí. 

Moje osobní zkušenost s praktikováním jógy mě dovedla také k zásadnímu životnímu kroku opustit dosavadní manažerské zaměstnání a založit si živnost instruktorky jógy. Mým cílem je učit jógu ostatní, aby každý mohl zjistit, že lze žít šťastný život bez bolestí, v harmonii a v lásce. Nemoc  je odrazem toho, jak jsme na tom se sebeláskou, jak cítíme své tělo a jak se k němu (tedy sami k sobě) chováme a tím pádem jak dovolíme také ostatním, aby k nám přistupovali. Jóga vede ke zpomalení, celkovému zcitlivění, učí pozorovat, najít a uvědomit si tak podstatu svých problémů. Po fyzické stránce jde v kundaliní józe o celkem jednoduchá cvičení, která zvládne téměř každý a důležité je provádět cvičení pravidelně, technicky správně a v souladu se svým dechem. Ve škole Systém jógy v denním životě jsem si znalosti kundaliní jógy rozšířila o další styly jógy, jako je např. power jóga, aštanga jóga, hatha jóga či jóga pro fascie a také tyto styly do své praxe zařazuji. Do svých lekcí zařazuji to, co mám vyzkoušené a ověřené a praxi vždy přizpůsoboji zúčastněným.

V našich končinách není a ani nemůže být každý připraven pracovat na své duchovní stránce. Ale pozitivní je, že stále více lidí vnímá, že jóga pomáhá s probémy fyzického těla, že vede k protažení a posílení a tím pádem odstranění chronických bolestí. A s pravidelným cvičením jógy přijde časem další posun sám od sebe, protože naše tělo je spojená nádoba. Nejsme jen hmota, ale hlavně energie je to, co naše fyzické tělo oživuje a dává tak podstatnou chuť našemu životu a našim vztahům.

V současné době nabízím uzavřené kurzy, lekce, semináře a individuální terapie na míru. Při nich se věnuji svému klientovi podle jeho aktuální potřeby - někdo potřebuje pomoci s určitým zdravotním problémem, někdo chce pomoci ulevit od starostí a zahlcené hlavy, jiný se chce naučit správně dýchat a provádět dokonaleji jednotlivé ásany a krije, další má zájem naučit se meditovat a někdo jiný jen nemá čas a chuť na skupinové lekce a tak je rád, že má možnost být se mnou o samotě a získat jistotu a praxi ve cvičení jógy. Soukromé lekce jógy probíhají v plzeňském celostním Centru Bezovka. Pokud máte o individuální lekce zájem napište mi

 

Mou další láskou je cestování. Organizuji individuální poznávací jógové kurzy na krásných, spirituálních místech. Cesty za poznáním jiných kultur nám dokáží otevřít oči. Jakmile se z takové cesty vrátíme, zjistíme, že se změnil náš náhled na svět i na život. Při takovém cestování poznáváme do hloubky jiné kultury a také sami sebe. A to je stejné, jako při lekcích jógy. Podívejte se, na jaké víkendové pobyty či delší plánované cesty se můžete přidat.

Organizuji také besedy a povídání z cest, promítání a výstavy fotek z našich již proběhlých cest. V případě zájmu o uspořádání besedy mě neváhejte kontaktovat. Ráda poznávám nová místa a nové lidi a sdílím své zkušenosti a cestovatelské tipy. 

 

Jóga vědomí - kundaliní jóga

Kundaliní jóga je v České republice známá jako Jóga vědomí. Zaměřuje se na povědomí o sobě a prožitek a vnímání sebe jakou součástí celku. Technologie Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana je věda o mysli a těle a propojuje nás s naším pravým "já" a s tím, co doopravdy chceme. Proto je tato jóga vhodá pro každého bez rozdílu.

Kundaliní jóga je také pomoc, jak zvládnout zaneprázdněný život. Naše životy jsou čím dále častěji přeplněny aktivitami, úkoly, událostmi, sociálními a rodinnými záležitostmi a ten váš možná nebude jiný. Je snadné se v tom ztratit a nenacházet pak vůbec žádný čas pro sebe sama. Tato jóga vám dává nástroje, abyste našli rovnováhu a klid, abyste ulehčili svému životu a věci nebrali až tak vážně.

S otevřenou náručí vítám každého, kdo se chce připojit na cestu vědomého sebeobjevování a naplno rozvíjet svou životní cestu, vydat se na cestu splněných přání a ke spokojenému naplnění svého života.

SAT NAM

Vlaďka