Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O mně

Představení

Jmenuji se Vlaďka Procházková, je mi 44 let, jsem podruhé vdaná, mám 16-ti letého syna a bydlím už pár let v Plzni na Doubravce. Jóga je pro mě styl života. Není to jen cvičení, je to propojení ducha a mysli, je to způsob jak dýchám, jak se chovám k sobě a k ostatním. Kundaliní jóga je nazývána také jógou vědomí a to přesně ji vystihuje. Vede nás k vědomému životu v harmonii, ve zdraví a v radosti. Nabízím skupinové lekce jógy pro začátečníky i pokročilé, individuální lekce a jógovou terapii v Centru Bezovka.

Praktikuji ji od roku 2014, kdy mě k ní přivedly duševní problémy zapříčiněné sledem nepříjemných událostí v mém životě: rozpadem manželství a střídavou péčí o syna a nepovedenými IVF pokusy. Díky tomu jsem si oslabila zdraví natolik, že jsem skončila s velkými bolestmi bederní páteře a s akutní endometriózou. Byla jsem vyčerpaná, bez energie, úzkostná a zraněná. A kundaliní jóga mě během krátké doby přivedla do úplně opačné energie. Bolesti zad a podbřišku pravidelným cvičením zmizely za pár týdnů, na gynekologickou operaci jsem nikdy nenastoupila a cítím se čím dál lépe. Také se mi velmi brzy vrátila energie a radost do života. Účinky jógových sestav, meditací, dechových technik a manter z kundaliní jógy mají doslova zázračné účinky. Kdo nevěří, přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži na některou z mých lekcí. 

Moje osobní zkušenost s praktikováním kundaliní jógy mě dovedla také k zásadnímu životnímu kroku opustit dosavadní manažerská zaměstnání a založit si živnost instruktorky jógy. Mým cílem je učit jógu ostatní, aby každý mohl zjistit, že lze žít šťastný život bez bolestí, v harmonii a v lásce. Nemoc  je odrazem toho, jak jsme na tom se sebeláskou, jak cítíme své tělo a jak se k němu (tedy sami k sobě) chováme a tím pádem jak dovolíme také ostatním, aby k nám přistupovali. Kundaliní jóga vede ke zpomalení, celkovému zcitlivění, učí pozorovat a najít a uvědomit si tak podstatu svých problémů. Po fyzické stránce jde o celkem jednoduchá cvičení, která zvládne téměř každý a důležité je provádět cvičení pravidelně, technicky správně a v souladu se svým dechem. Ve škole Systém jógy v denním životě jsem si znalosti kundaliní jógy rozšířila o další styly jógy, jako je např. power jóga, aštanga jóga, hatha jóga či jóga pro fascie a také tyto styly do své praxe zařazuji. Ale můj styl vychází převážně z kundaliní jógy, protože s ní vidím nejrychlejší a nejlepší pokroky. Do svých lekcí zařazuji to, co mám vyzkoušené a ověřené.

V našich končinách není a ani nemůže být každý připraven pracovat na své duchovní stránce. Ale pozitivní je, že stále více lidí vnímá, že jóga pomáhá s probémy fyzického těla, že vede k protažení a posílení a tím pádem odstranění chronických bolestí. A s pravidelným cvičením jógy přijde časem další posun sám od sebe, protože naše tělo je spojená nádoba. Nejsme jen hmota, ale hlavně energie je to, co naše fyzické tělo oživuje a dává tak podstatnou chuť našemu životu a našim vztahům.

V současné době nabízím zejména individuální lekce na míru. Při nich se věnuji svému klientovi podle jeho aktuální potřeby - někdo potřebuje pomoci s určitým zdravotním problémem, někdo chce pomoci ulevit od starostí a zahlcené hlavy, jiný se chce naučit správně dýchat a provádět dokonaleji jednotlivé ásany a krije, další má zájem naučit se meditovat a někdo jiný jen nemá čas a chuť na skupinové lekce a tak je rád, že má možnost být se mnou o samotě a získat jistotu a praxi ve cvičení jógy. Soukromé lekce jógy probíhají v plzeňském celostním Centru Bezovka. Pokud máte o individuální lekce zájem napište mi

 

Mou další láskou je cestování. Organizuji individuální poznávací cesty a jógové pobyty na krásných, spirituálních místech ve spolupráci s Adélou Lustykovou Metlickou z cestovní agentury Essence for life. Cesty za poznáním jiných kultur nám dokáží otevřít oči. Jakmile se z takové cesty vrátíme, zjistíme, že se změnil náš náhled na svět i na život. Při takovém cestování poznáváme do hloubky jiné kultury a také sami sebe. A to je stejné, jako při lekcích jógy. Podívejte se, na jaké víkendové pobyty či delší plánované cesty se můžete přidat.

Organizuji také besedy a povídání z cest, promítání a výstavy fotek z našich již proběhlých cest. V případě zájmu o uspořádání besedy mě neváhejte kontaktovat. Ráda poznávám nová místa a nové lidi a sdílím své zkušenosti a cestovatelské tipy. 

 

Jóga vědomí - kundaliní jóga

Kundaliní jóga je v České republice známá jako Jóga vědomí. Zaměřuje se na povědomí o sobě a prožitek a vnímání sebe jakou součástí celku. Technologie Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana je věda o mysli a těle a vede k p

ozvednutí ducha, který nemá hranice a je neomezený. Proto je tato jóga pro každého bez rozdílu.

Kundaliní jóga je také pomoc, jak zvládnout zaneprázdněný život. Naše životy jsou čím dále častěji přeplněny aktivitami, úkoly, událostmi, sociálními a rodinnými záležitostmi a ten váš možná nebude jiný. Je snadné se v tom ztratit a nenacházet pak vůbec žádný čas pro sebe sama. Tato jóga vám dává nástroje, abyste našli rovnováhu a klid, abyste ulehčili svému životu a věci nebrali až tak vážně. Ráda Vám pomohu najít klidnou mysl při individuálních lekcích.

S otevřenou náručí vítám každého, kdo se chce připojit na cestu vědomého sebeobjevování a naplno rozvíjet svou životní cestu, vydat se na cestu splněných přání a ke spokojenému naplnění svého života.

SAT NAM

Vlaďka