Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Blog > Jóga od září 2021 v Centru Bezovka

Jóga od září 2021 v Centru BezovkaV celostním Centru Bezovka na Borech opět zahajuji pravidelné cvičení jógy!

 

Díky cvičení jógy se lze zbavit bolestí a chronických problémů nejen pohybového aparátu. Jóga je také ideální doplněk pro aktivní sportovce, protože protahuje a uvolňuje namožené a zkrácené svaly a vede tak k lepšímu výkonu, protože se můžete na své tělo lépe spolehnout a dokážete se lépe koncentrovat.

 

V Centru Bezovka se věnuji terapeutické józe, která vede k celkovému uvolnění a posílení všech částí těla a cílem tohoto cvičení je, aby se všichni účastníci už během lekce jógy cítili příjemně, aby své tělo prodýchali a protáhli a postupně také zpevnili. Vědomá práce s tělem a pravidelné cvičení vede k odstranění chronických problémů a bolestí. Součástí lekcí je také vědomé dýchání a meditace.

 

Co je jógová terapie?

 

Jógová terapie se primárně zaměřuje na oslabené, špatně fungující či nemocné orgány či tělesné soustavy nebo celého člověka a psychické či fyzické indispozice zmírňuje a navrací do normálu. Základním předpokladem pro to, aby jóga jako medicína fungovala, je její pravidelné cvičení. Jógová terapie není shodná s návštěvou běžného kurzu jógy. Terapeutická jóga se podobá více návštěvě rehabilitačního specialisty, psychoterapeuta a fyzioterapeuta dohromady, než návštěvě jógového kurzu. V Centru Bezovka ji nabízím formou individuálních jógových lekcí. Když je to vhodné, používám při nich také např. tělové svíce, muzikotereapii, meditační mísy a další léčebné pomůcky.

 

Jógová terapie vám můžeme pomoci když:

  • máte chronické bolesti zad, hlavy nebo jiných částí těla,
  • špatně spíte,
  • nedokážete se uklidnit a vyprázdnit si hlavu od starostí,
  • máte málo energie a špatnou náladu.

Své místo si můžete rezervovat zprávou či zavoláním na můj mobil 733 166 108, nebo na e-mail vladka@vladkyoga.com. Tyto kurzy jsou uzavřené pro skupiny po 6-ti osobách a je na nich rodinná atmosféra.

Délka jednoho kurzu se skládá z 10-ti lekcí a cena jedné lekce je 200 Kč při nákupu permanentky. Při individuální platbě za jednotlivé lekce je cena 250 Kč lekce / osoba. Všechny pomůcky jsou dostupné v našem centru, nepotřebujete nic než pohodlné oblečení na jógu.

 

joga zada nova.jpg

 

ROZVRH PRAVIDELNÝCH KURZŮ JÓGY - začínáme v týdnu od 6.9.2021

 pondělky 17:30 -18:30 Kurz jógy pro zdravá záda

úterky 7:30 – 8:30 Kurz ranní jógy

úterky 9:00 – 10:00 Jóga pro seniory

středy 7:00 – 8:00 Kurz ranní jógy

středy 15:00 – 15:45 Jóga pro děti

středy 16:00 – 16:45 Kurz jógy pro rodiče s dětmi

středy 17:00 – 18:30 Kurz kundaliní jógy – ženský kruh

čtvrtky 7:30 – 8:30 Kurz ranní jógy

čtvrtky 9:00 – 10:00 Jóga pro zdravá záda