-
Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > Co je aromajóga

Co je aromajógaNa svých lekcích jógy jsem před nějakým časem začala používat esenciální bio oleje od španělské firmy Terpenic, protože jsem s nimi udělala skvělou osobní zkušenost, když jsem je začala používat pro zlepšení svého zdraví i celé rodiny. Essenciální oleje lze používat pro osvěžení a vyčištění vzduchu pomocí difuzérů nebo aromalamp. Dnes už je na trhu široká nabídka kvalitních, ultrazvukových aromadifuzérů, které jsou velmi bezpečné, zdravé a nepřepalují vonné látky. Čich je náš nejstarší smysl, který nás měl odpradávna varovat před nebezpečím, před otravou ze zkaženého jídla apod. Pomocí čichu si podvědomě vybíráme partnera. Ten kdo našemu nosu nevoní, u nás nemá šanci. Náš nos dokonce bezpečně pozná, který partner je pro nás prý nejvíce vhodný pro to, abychom společně měli zdravé děti.

Nosní sliznice obsahuje miliony čichových receptorů, které vysílají do mozku impulzy a mozek je vyhodnocuje a způsobuje naše emoční reakce a to je princip aromaterapie. I miminko vnímá vůni své maminky a přesně ví, kde najít potravu a to v něm vzbuzuje pocit bezpečí. Náš mozek má skvělou čichovou pamět a tak si pamatujeme, jak to vonělo doma, když jsme byli malí, pamatujeme si vůni lékárny, vůni Vánoc a nebo našeho partnera. S vůní máme spojené vzpomínky a s nimi pocity - na to dobré nebo na to špatné.

Díky esenciálním olejům si můžeme lekce jógy užít ještě více do hloubky. Na lekcích jógy propojujeme energii prány a jednotlivých drah v těle s účinky aroma z bylin. Už staří Indové si cenili vlivu vonných rostlin na psychické rozpoložení a věřili, že vůně je duše rostliny.

heřmánek.jpg

K podpoře čakrového systému jsou doporučené esenciální oleje takto:

1. čakra: hřebíček, vetiver, santal, kardamom, grep, pepř

2. čakra: geránium, ylang-ylang, anýz, zázvor, pomeranč, jalovec

3. čakra: citron, heřmánek, bergamot, myrta, cedr, jalovec

4. čakra: růže, jedle, mateřídouška, mandarinka, vanilka

5. čakra: kardamom, meduňka, eukalyptus, máta

6. čakra: bergamot, kadidlo, yzop, skořice, estragon

7. čakra: kadidlo, bazalka, skořice, levandule